תחומי ההתמחות

מגוון התחומים בהם תוכלו לקבל ייעוץ וליווי מקצועי לכל אורך הדרך

הלבנת הון

נחשבת כ"מלכת העבירות הכלכליות" ולא בכדי.. זוהי העבירה הכלכלית המשמעותית ביותר ובעלת השפעות מרחיקות לכת עבור החשוד/נאשם בה. בעבירה זו שני אלמנטים עיקריים.  הראשון, ביצוע עבירת מקור ופעולה ברכוש הקשור בעבירה. השני, פועל יוצא בהרשעה – חילוט רכוש בשווי הרכוש הקשור בעבירה. מדובר בעבירה מורכבת להוכחה וחומרי החקירה על פי רוב מרובים ומגוונים. כמי שהוביל חקירות הלבנת הון במהלך השנים האחרונות ביחידות העילית ועבד בשיתוף עם הפרקליטות, מוכרים לי היטב מנגנוני החקירה והתביעה כך שאוכל לפעול להגנתך בצורה המיטבית והיעילה ביותר. היכרותי המעמיקה עם מערכות האכיפה בישראל מבטיחות ייעוץ פרקטי ללקוח באשר לדרך הפעולה הנכונה לקידום מטרותיו ולהגנתו.

לייעוץ בנושא צרו קשר

שחיתות ציבורית

זוהי עבירות צווארון לבן של בעל תפקיד בשירות הציבורי ובדרך כלל, זוהי עבירת שוחד על גווניה וצורותיה. ההגדרה של שחיתות ציבורית היא שימוש בלתי הולם בכוח הציבורי במטרה לקדם אינטרסים פרטיים של בעל הכוח. הוכחת עבירת השוחד היא משימה מורכבת המעמידה את צוות החקירה ואת הפרקליטות בפני אתגרים בלתי מבוטלים. כמי שניהל וחקר עבירות שוחד בכל רמות הפקידות, יש לי את הידע, הניסיון והיכולת לספק לך את ההגנה הטובה ביותר בהתמודדות עם רשויות האכיפה.

לייעוץ בנושא צרו קשר

מרמה/הונאה

חוק העונשין מפרט מספר לא מבוטל של עבירות מרמה והונאה, בנסיבות רגילות או מחמירות, כיחיד או במסגרת קבוצה, באופן ביצוע רגיל או טכנולוגי, במגזר העסקי או הפרטי. עבירות מסוג זה מאופיינות עפי רוב בתחכום רב ודורשות מיחידות החקירה "מתיחת איברים" בכדי לאתר את מבצע העבירה ונסיבותיה. כמי ששירת כקצין במגוון תפקידים ביחידה הארצית לחקירת פשיעה כלכלית, מוכרים לי היטב צמתי קבלת ההחלטות והמהלכים המתנהלים מאחורי הקלעים של החקירה כך שיש ביכולתי להעניק את ההגנה הטובה ביותר אל מול רשויות האכיפה.

לייעוץ בנושא צרו קשר

מע"מ

כיום ברשימת עבירות המקור לעניין הלבנת הון מוכלל גם סעיף 117 לחוק המע"מ, בהתניות מסוימות הקשורות בהיקפים, נסיבות מחמירות ועוד. לאחרונה, הליכי האישום בעבירה זו הולכים וגוברים, בשל התייחסות הרשויות לעבירה זו כעבירת מקור, בעיקר בנושא חשבוניות פיקטיביות. הנאשמים בתיקים אלו מואשמים לרוב בהסתרת כספים בערך גבוה והרשויות שואפות לחילוט הרכוש בעל הערך ממוני המשמעותי. כמי שהוביל פרשיות ענק בתחומי החשבוניות הפיקטיביות לצד רשות המיסים, המומחיות, הניסיון והידע שצברתי בתיקים אלו הוא בעל ערך רב ללקוחותיי.

לייעוץ בנושא צרו קשר

מס הכנסה

לאחר תיקון חוק איסור הלבנת הון ב2016, עודכנה רשימת עבירות המקור כך שסעיף  220 לפקודת מס הכנסה מוגדר כעבירת מקור לעניין הלבנת הון. זוהי עבירה חמורה בפקודה ועוסקת בהתחמקות ממס באופן אקטיבי. אחת הסכנות הגדולות בהרשעה בעבירה זו כעבירת מקור היא חילוט רכוש בשווי רב. כמי שהוביל שנים רבות את הטיפול בעבירות מסוג זה ובקיא בכלל תהליכי החקירה של גורמי האכיפה המשטרתיים והמיסויים, ביכולתי לספק את הייעוץ, הליווי וההגנה הטובים ביותר.

לייעוץ בנושא צרו קשר

מכס

הברחות טובין וכסף במעברי הגבול מהווים עבירת מקור לעניין הלבנת הון. בכל הנוגע להברחות טובין דרך נמל ימי, אווירי או יבשתי – נקשרים סחורה ו/או טובין בשווי רב ומכאן שעלול להיווצר נזק ממוני רב כתוצאה מתפיסת הרכוש. בנוסף לנזק שבתפיסת הרכוש – עבירות חמורות בתחום זה גוררות לא אחת עונשים כבדים. כמי שפיקד על כוח המשימה שעסק בעבירות שנעשו במעברי הגבול בשיתוף יחידות המכס השונות, צברתי ניסיון וידע ייחודיים, המהווים יתרון משמעותי באיכות ההגנה שאני יכול לספק לפונים אלי.

לייעוץ בנושא צרו קשר

עבירות דיווח לרשות לאיסור הלבנת הון

בחוק איסור הלבנת הון, מלבד העבירות הקלאסיות, יש התייחסות לנושא הדיווחים לרשות לאיסור הלבנת הון. עבירות אלו עלולות לגרור עונשים כבדים כמו גם חילוט רכוש. מי שנמצא במוקד תשומת הלב של הרשויות בעניין זה הם לרוב נותני שירותי מטבע, החשופים לעבירות מסוג זה, בין אם בידיעה ובין אם לאו. כמי שהוביל חקירות רבות ומורכבות בהיבט של עבירות הדיווח, אני מודע היטב לכל ההליכים והפעילים הרלבנטיים בתחום זה ולפיכך אוכל להעניק הגנה מיטבית ויעילה בעת הצורך.

לייעוץ בנושא צרו קשר

חילוט רכוש

עצרו אותך בגין עבירות כלכליות? הלבנת הון? סביר להניח שבמקביל למעצרך פשטו צוותי החקירה על ביתך ותפסו רכוש בעל ערך, הוקפאו חשבונותיך, עוקלו נכסיך, רכביך עלו על גרר לחניון היחידה החוקרת ובקיצור- תפיסת רכוש לחילוט. חוק איסור הלבנת הון מאפשר ליחידה החוקרת לתפוס את נכסיך אולם ניתן לעשות זאת רק עד שווי העבירות שמיוחסות לך. מרגע התפיסה על החוקרים לבצע מספר רב של פעולות בכדי להמשיך להחזיק בנכסים והכול בפיקוח בית משפט. תפקיד הסניגור הוא לתקוף את התפיסה בכל דרך וללוות בכל ההליכים. כמי שייסד את מחלק הלבנת הון וחילוט ביחידה הארצית לחקירת פשיעה כלכלית, הדריך וחנך דורות של חוקרים בתחום החילוט – אוכל להתמודד עם סוגיית החילוט בכל ערוצי הפעילות בדרך הנכונה, המקצועית והנחושה ביותר.

לייעוץ בנושא צרו קשר

פשיעה חמורה

נעצרת/הואשמת בגין עבירה חמורה? כקצין מוביל פרשיות פשיעה חמורה ביחידה המרכזית בת"א יש לי את הניסיון והידע הדרוש כיצד להתגונן מפני חשדות/אישומים מסוג זה.

לייעוץ בנושא צרו קשר

Open chat
דילוג לתוכן